Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Δάφνη Δαφνίου – Παγκράτι 70-73

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 70-73 της Δάφνης Δαφνίου στο κλειστό του Χαϊδαρίου και προσωρινά φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α2.

Η ομάδα μας πήρε εξ αρχής το προβάδισμα και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-21.
Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες μας ανέβασαν τη διαφορά ακόμα και σε διψήφια επίπεδα (26-36, 17′) για να ακολουθήσει όμως ένα νεκρό διάστημα στα τελευταία λεπτά και τη Δάφνη να πλησιάζει με τη λήξη του ημιχρόνου σε 38-41.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας για ακόμα μια φορά, με πολύ καλό ρυθμό στο επιθετικό κομμάτι, ξέφυγε με 42-54 στο 26ο λεπτό, όμως ο σύλλογος του Δαφνίου, με σερί 10-0 κατάφερε να μειώσει εκ νέου τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 54-58.
Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο μεγαλύτερο μέρος του τελευταίου δεκαλέπτου, με το Παγκράτι να παίρνει μια διαφορά ασφαλείας ένα λεπτό πριν τη λήξη (64-70) και με ψύχραιμες επιλογές στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα, να φτάνει στη νίκη με τελικό σκορ 70-73.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Κουφόπουλος με 18 πόντους, ενώ διψήφιος ήταν και ο Δόξας με 14.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 70-73
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Στρέμπας-Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 15-21, 38-41, 54-58, 70-73
Δάφνη Δαφνίου (Καλαμπόκης): Σκόρδος 4, Δημητρακόπουλος 6, Μαλέλης 16 (2), Καννάς 5, Τζουγκαράκης 3, Στέφος 2, Τσορμπατζόγλου 3 (1), Καραΐσκος 6, Γεωργοπαπαδάκος 3, Μπέμπης 10, Ζαραϊδώνης 11 (1), Στεφανίδης 1
Παγκράτι (Λιόγας): Μίχαλος 5, Κουφόπουλος 18 (4), Ωνάσογλου 2, Ματαλιωτάκης 9 (1), Ξύδης 9 (2), Καραμαλέγκος 8 (2), Πεφάνης 6 (2), Δόξας 14, Ντιαλό, Γκαβασιάδης 2, Ρετσινάς