Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: ΕΦΑΟΖ Β’ – Παγκράτι 30-65

Εύκολο απόγευμα για το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε στο κλειστό του Ζωγράφου της 2ης ομάδας του ΕΦΑΟΖ με 30-65 και παρέμεινε μαζί με τη Νήαρ Ηστ, στην κορυφή του ομίλου της Γ’ κατηγορίας.

Οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν από νωρίς το ματς και ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά είχε ανέβει πάνω από τους 10 πόντους (9-21).
Στη δεύτερη περίοδο το σκηνικό δεν άλλαξε και με συνέπεια σε άμυνα και επίθεση, η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με 15-35 στην ανάπαυλα.
Οι βάσεις για την επικράτηση είχαν ήδη μπει και στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας όχι μόνο κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, αλλά το αύξησε κιόλας, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 21-53 και τον αγώνα να λήγει με τη μέγιστη μάλιστα διαφορά, για το τελικό 30-65.
Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα μας, σε έναν αγώνα που ο χρόνος μοιράστηκε, ήταν οι Δαμιανός και Ζαρίφης με 10 πόντους.

ΕΦΑΟΖ Β’-Παγκράτι 30-65
Δεκάλεπτα: 9-21,15-35,21-53,30-65
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Αλεξανδράκης 8, Δαμιανός 10, Σπυρόπουλος 4, Σαλαούνης 3, Τζεμανάκης 3, Μπαλωμένος 6, Ζαρίφης 10, Αντωνίου 6, Ποδαράς 6, Μιχαλόπουλος 9, Κίλιας, Γκίργκις.