Μπάσκετ Ανδρών

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Οίακας Ναυπλίου 125-71

Με… 125 έτρεχε η ομάδα μας, η οποία πήρε μια εντυπωσιακή νίκη απέναντι στον Οίακα Ναυπλίου, στο κλειστό του Μετς και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο αγώνας δε χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, αφού οι παίκτες μας μπήκαν με το πόδι στο γκάζι από το ξεκίνημα, προηγήθηκαν με 34-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο έληξε με 61-39. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας συνέχισε σε φρενήρη ρυθμό, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 96-55 και το τελικό αποτέλεσμα, 125-71, να σηματοδοτεί μια από τις μεγαλύτερες νίκες του συλλόγου μας.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν και σκόραραν και οι 12 παίκτες (7 με διψήφιο νούμερο) που βρίσκονταν στη σύνθεση, με το νεαρό Δαμιανό να παίρνει για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα χρόνο συμμετοχής και να πετυχαίνει και τους πρώτους του πόντους στην Α2.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας στις 05/05, εκτός έδρας, απέναντι στην Καρδίτσα.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 125-71
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Μαρινάκης-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα: 34-17, 61-39, 96-55, 125-71
Παγκράτι (Λιόγας): Ρετσινάς 2, Μίχαλος 9, Κουφόπουλος 16 (2), Ονάσογλου 11 (1), Ματαλιωτάκης 8, Ξύδης 14 (2), Καραμαλέγκος 8 (2), Πεφάνης 12 (4), Δόξας 21, Δαμιανός 2, Ντιαλό 5, Γκαβασιάδης 17 (1).
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 3 (1), Χαϊδάς 4 (1), Κουμπούρας 12, Τουρλής 2, Πελεκάνος 11 (1), Τσουλφίδης, Ευστρατίου 2, Βύρλας 14, Καλλινικίδης 9, Σκορδάς 14, Χάχαλος, Καρούμπας.