Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Ελευθερούπολη 56-63

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας, αυτή τη φορά από την ισχυρή Ελευθερούπολη, η οποία απέδρασε από το κλειστό του Μετς, με 56-63.

Το ματς ήταν χαμηλού ρυθμού, με τη νευρικότητα και τις σκληρές άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο. Κάπως έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το φτωχό 9-14, ενώ η ανάπαυλα βρήκε την ομάδα μας πίσω με 23-34. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας έβγαλαν αντίδραση και στις δύο πλευρές του παρκέ και έτσι πλησίασε στο 30′ στον πόντο, με το σκορ στο 44-45. Στην τελευταία περίοδο, η Ελευθερούπολη κατάφερε να χτίσει μια μικρή διαφορά, την οποία δεν έχασε μέχρι και το τέλος του αγώνα, με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με 56-63 και να χάνει πολύτιμο έδαφος βαθμολογικά.

Η ομάδα μας έχει ρεπό τις δύο ερχόμενες αγωνιστικές (12/05 & 15/05) και επιστρέφει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις στις 19/05, με αντίπαλό το Φίλιππο Βέροιας, στο κλειστό του Μετς.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 56-63
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Αναστόπουλος Αν.-Κατραχούρας
Δεκάλεπτα: 9-14, 23-34, 44-45, 56-63
Παγκράτι (Λιόγας): Μίχαλος 7 (1), Κουφόπουλος 5, Ονάσογλου 6 (1), Ματαλιωτάκης 10 (1), Ξύδης 11 (2), Καραμαλέγκος 2, Πεφάνης, Δόξας 13, Δαμιανός, Ντιαλό 2, Γκαβασιάδης.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τσιλούλης 6, Τσουμάνης 4, Ράπτης 8, Σταμπουλής 11 (2), Ερμείδης 18 (2), Δημάκος 7, Χάλαρης 9 (1), Νίκου.