Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Καρδίτσα – Παγκράτι 85-64

Μετά από μια κακή εμφάνιση, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από το ΑΣ Καρδίτσας με 85-64, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας είχε κακή αντιμετώπιση αμυντικά καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και παρότι έμεινε κοντά στο πρώτο δεκάλεπτο (21-15), το ημίχρονο την βρήκε πίσω με διψήφια διαφορά, με το σκορ στην ανάπαυλα να διαμορφώνεται σε 43-32. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και πλησίασαν στο 30′ σε 58-51, όμως η τελευταία περίοδος ήταν καταστροφική, με την ομάδα μας να δέχεται 27 πόντους και να χάνει με τελικό σκορ 85-64.

Επόμενος αγώνας για το Παγκράτι είναι στις 08/05 στο Μετς, με αντίπαλο την Ελευθερούπολη.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 85-64
Διαιτητές: Παντελίδης-Τζιοπάνος Ν.-Ελευθεριάδης Πλ.
Δεκάλεπτα: 21-15, 43-32, 58-51, 85-64
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Παπαρέγκας 17 (3), Αμβράζης 6, Καρράς 4, Μακρής, Κακλαμάνος 30 (7), Γκρέκας 9 (1), Βαβάτσικος 2, Καλλές 6, Τσούκας 11 (2), Μόσορας, Τσούμας.
Παγκράτι (Λιόγας): Ρετσινάς, Μίχαλος 1, Κουφόπουλος 5, Ονάσογλου 3, Ματαλιωτάκης 10, Ξύδης 5 (1), Καραμαλέγκος 8, Πεφάνης 7, Δόξας 18, Δαμιανός 2, Γκαβασιάδης 5.