Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Απόλλων Πάτρας – Παγκράτι 81-69

Πάλεψε η ομάδα μας για 32′ στον αγώνα με τον Απόλλωνα στην Πάτρα, αλλά στο τέλος λύγισε και γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 81-69.

Η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, αφού δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ που κέρδισε, με την αστοχία να φέρνει το 18-13. Στη δεύτερη περίοδο οι παίκτες μας λύθηκαν επιθετικά και κατάφεραν να μειώσουν σε απόσταση αναπνοής, για το 33-32 του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας έμεινε κοντά στο σκορ μέχρι και το 30′ (51-48), όμως έμεινε από δυνάμεις στο 4ο δεκάλεπτο, με τον Απόλλωνα να χτίζει μια διαφορά ασφαλείας, την οποία διατήρησε μέχρι και το τέλος του αγώνα, για το τελικό 81-69.

Επόμενος αγώνας για το Παγκράτι, εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό, στις 05/06.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 81-69
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Λιότσος-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 18-13, 33-32, 51-48, 81-69
Απόλλων Πάτρων (Βετούλας): Τσιακμάς 6 (2), Νιφόρας, Αγγέλου 17 (3), Ζούμπος 19 (4), Πουλιανίτης 5 (1), Διαμαντάκος 12, Μολφέτας 10 (2), Μπαζίνας 1, Αντωνάκης 11 (3).
Παγκράτι (Λιόγας): Μίχαλος 5 (1), Κουφόπουλος 13 (2), Ονάσογλου 8 (2), Ματαλιωτάκης 4, Ξύδης, Καραμαλέγκος 8 (2), Πεφάνης 3 (1), Δόξας 14, Ντιαλό 3, Δαμιανός, Γκαβασιάδης 11.