Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Ολυμπιακός – Παγκράτι 90-67

Βαριά ήττα για την ομάδα μας, η οποία δεν μπήκε στο πνεύμα του αγώνα σε κανένα σημείο του, με το 90-67 να δυχεραίνει πολύ το έργο της για είσοδο στα playoffs ανόδου.

Ο αγώνας δε σηκώνει ιδιαίτερη κριτική, με τον Ολυμπιακό να χτίζει μεγάλη διαφορά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 26-11. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας όχι μόνο δεν κατάφερε να αντιδράσει, αλλά έμεινε ακόμα πιο πίσω στο σκορ, με τη διαφορά στο ημίχρονο να αγγίζει το -30 (56-26). Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Ολυμπιακό να διατηρεί το μεγάλο προβάδισμα (63-33, 30′) και να πατάει φρένο στην 4η περίοδο, με τους παίκτες μας απλά να μειώνουν τη διαφορά και να γνωρίζουν την ήττα με 90-67.

Επόμενος αγώνας για το Παγκράτι, με αντίπαλό την Καρδίτσα στο Μετς, σε ένα ματς που η νίκη είναι μονόδρομος για να διατηρηθούν οι όποιες ελπίδες του συλλόγου μας για είσοδο στα playoffs ανόδου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 90-67
Διαιτητές: Μπίκας-Σκούτας-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 26-11, 56-26, 83-45, 90-67
Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 18 (2), Κουρτίδης 4 (1), Μωραΐτης, Νικολαΐδης 13 (2), Κολοβέρος 8, Καμπούρης 10 (2), Τσόχλας, Σκουλίδας 16 (3), Δρίτσας, Χρηστίδης 16, Τσάμης, Μελισσαράτος 5.
Παγκράτι (Λιόγας): Μίχαλος 10 (2), Κουφόπουλος 2, Ονάσογλου 4, Ματαλιωτάκης 13, Ξύδης 10 (1), Καραμαλέγκος 2, Πεφάνης, Δόξας 20, Δαμιανός 2, Ντιαλό 4, Γκαβασιάδης.