Ποδόσφαιρο

Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Αίμος Πετρούπολης 3-1

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΑ, το τμήμα ποδοσφαίρου του συλλόγου μας, αφού επικράτησε με 3-1 του Αίμου Πετρούπολης.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, είχε την υπεροχή στην κατοχή και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 32ο λεπτό με το Ρίζο, χωρίς να αλλάζει κάτι μέχρι την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχιζαν να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο και διπλασίασαν τα τέρματα στο 61′ με το Σάκαλη.
Η ομάδα της Πετρούπολης κατάφερε να μειώσει στο 74′ σε 2-1, αλλά το άγχος για την ομάδα μας δεν κράτησε πολύ, αφού 5 λεπτά αργότερα, ο Κωνσταντινίδης έκανε το 3-1, κλειδώνοντας τη νίκη.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-1
Σκόρερ: 32′ Ρίζος, 61′ Σακαλης, 79′ Κωνσταντινίδης / 74′ Λεγάκης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γιούτσος (67′ Ψωμάς), Κωνσταντινίδης (85′ Ντότσικας), Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης, Κοντογιάννης, Νάνος (61′ Γεωργουλόπουλος), Σακαλης, Ρίζος (67′ Μακρογκίκας), Νεζίρι (Ντουρμετάκης)