Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Κιβωτός του Κόσμου – Παγκράτι 35-78

3/3 για το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο είχε άλλο ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Κιβωτό του Κόσμου, της οποίας και επικράτησε με 35-78, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας για ακόμα μια φορά, τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (5-24), με τρομερή προσπάθεια σε άμυνα και επίθεση, ενώ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο, για να πάει μπροστά στο ημίχρονο με 14-43. Σε εκείνο το σημείο οι παίκτες μας πάτησαν φρένο επιθετικά, αλλά με συνέπεια στα αμυντικά καθήκοντα, το σκορ στο 30΄διαμορφώθηκε σε 18-57, με το τελευταίο δεκάλεπτο να παίζεται σε γρήγορο τέμπο και την ομάδα μας τελικά, να επικρατεί με σκορ 35-78.

Με αυτή τη νίκη, το Παγκράτι φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου της!