Γ’ ΕΠΣΑ: Ίωνες Π. Φαλήρου – Παγκράτι 1-2

Μεγάλη νίκη για το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε με 1-2 των Ιώνων στο Παλαιό Φάληρο, μετά από ανατροπή.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό, με το Γκέζο να κάνει το 1-0.
Στο δεύτερο μέρος όμως, οι παίκτες μας μπήκαν παθιασμένοι και αποφασισμένοι να ανατρέψουν την κατάσταση, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και κατάφεραν νωρίς, στο 53′, να ισοφαρίσουν με τέρμα του Κωνσταντινίδη. Η πίεση συνεχίστηκε και καρποφόρησε δύο λεπτά πριν τα 90′, αφού ο Σακαλής με σουτ από το ύψος του πέναλτυ, ανέτρεψε πλήρως την κατάσταση, πετυχαίνοντας το 1-2 για το Παγκράτι, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η ομάδα μας με αυτή τη νίκη, βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 6 βαθμούς, όσους έχει και ο Θρίαμβος Αθηνών, τον οποίον αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική.

ΙΩΝΕΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-2(1-0)
Σκόρερ: 20′ Γκέζος / 53′ Κωνσταντινίδης, 88′ Σακαλής
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Μερετσόλιας (46′ Ψωμάς (89′ Μακρογκίκας)), Κωνσταντινίδης. Μηνόπουλος, Ντότσικας, Βασιλειάδης, Ντουρμετάκης, Νάνος (81′ Τζωνς), Σακαλής, Ρίζος, Νεζίρι (82′ Γεωργουλόπουλος)