Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Πανελλήνιος 92-47

Εύκολο απόγευμα για το παιδικό μας τμήμα, που συνέχισε το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων, επικρατώντας με 92-47 του Πανελληνίου στο κλειστό του Μετς.

Για ακόμα μία φορά, οι παίκτες μας μπήκαν προσηλωμένοι στο παρκέ και αποφασισμένοι να καθαρίσουν τον αγώνα όσο πιο νωρίς γίνεται, κάτι το οποίο κατάφεραν, αφού το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 30-12. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας δεχόμενη μόλις 6 πόντους στην άμυνα, κατάφερε να πάει μπροστά στο ημίχρονο με 44-18.
Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού πλέον χαρακτήρα, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 66-32, ενώ το 4ο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα, ήρθε με το τελικό 92-47.

Για την ομάδα μας σκόραραν 10 από τους 12 παίκτες που είχε στη διάθεσή του ο κόουτς Αντωνόπουλος, με το Μαραγκουδάκη να είναι ο πρώτος σκόρερ με 25 πόντους, ενώ διψήφιοι ήταν και οι Σπανάκης με 15, Παπαγεωργίου με 13 και Σταμπουλής με 10.

Η ομάδα μας την επόμενη βδομάδα (26/10, 20:00) αγωνίζεται στο ντέρμπι κορυφής, απέναντι στον Παναθηναϊκό, στον Τάφο του Ινδού.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 92-47
Δεκάλεπτα: 30-12, 44-18, 66-32, 92-47
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γαλατσίδας, Νάκε 2, Δημητρόπουλος 6, Μαραγκουδάκης 25, Κομητάς 4, Ντότσι, Ποντικόπουλος 5, Παπαγεωργίου 13(3), Σπανάκης 15, Σταμπουλής 10, Τζεμανάκης 5, Χαρίτος 7