Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Κόροιβος – Παγκράτι 86-59

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στον Κόροιβο, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 86-59.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανταγωνιστικό στα πρώτα 15 λεπτά, με τους παίκτες μας να κρατάνε χαμηλά το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο(14-14). Το σκηνικό όμως άλλαξε μετά το μισό της δεύτερης περιόδου, με την ομάδα της Αμαλιάδας να βρίσκει ρυθμό στην επίθεση και να παίρνει κεφάλι με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (37-24).
Η ομάδα παρότι βελτιώθηκε πολύ στο επιθετικό κομμάτι στο δεύτερο μέρος, πληγώθηκε από την αμυντική ολιγωρία, δεχόμενη επιμέρους 27-10 στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 64-44.
Στην τελευταία περίοδο, όλα πια είχαν κριθεί, με την ήττα να έρχεται με τελικό σκορ 86-59.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 86-59
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Τσιμπούρης-Νάστος
Δεκάλεπτα: 14-14, 37-24, 64-44, 86-59
Κόροιβος Αμαλιάδας (Δελέγκος): Παπαρέγκας 25 (6), Μίτροβιτς 15 (4), Ετζιάκα 3, Κατσαβόπουλος, Μαστρογιαννόπουλος 13 (3), Κάππος 9 (1), Τάταρης 6, Μαστόρος 6, Γκαβασιάδης 9, Νάνος.
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Σταυρακούκας 19 (3), Ζαρίφης 1, Γιοβάνης 2, Ταταράκης 4, Δαμιανός, Χαϊκάλης 2, Τσουργιάννης 12 (1), Καριώτης 5 (1), Τζουγκαράκης 11, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1).