Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Γκύζη Πολυγώνου – Παγκράτι 40-99

Αήττητο παρέμεινε το εφηβικό τμήμα μετά τη σημερινή εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα της Ένωσης Γκύζη Πολυγώνου, με 40-99.

Το παιχνίδι δε χρίζει ιδιαίτερης ανάλυσης, με τους παίκτες μας να συνεχίζουν τη φετινή παράδοση που τους θέλει να καθαρίζουν το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (2-28).
Η ομάδα μας με πολύ όμορφο μπάσκετ, συνέχισε πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση, για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 10-50.
Τίποτα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μέρος, με τις άμυνες να χαλαρώνουν ένθεν κι ένθεν, με το χρόνο να μοιράζεται μεταξύ των παικτών μας (σκόραραν και οι 12 αθλητές που αγωνίστηκαν) και τη νίκη να έρχεται τελικά με σκορ 40-99.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας, την Τρίτη 02/11 στο Μετς, απέναντι στην Ακαδημία Αμπελοκήπων.

ΕΝΩΣΗ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΏΝΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 40-99
Δεκάλεπτα: 2-28, 10-50, 23-68, 40-99
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Γιοβάνης 13, Παλουσάι 6, Καριώτης 12, Τζεμανάκης 8, Σταμάτης 12, Σπυρόπουλος 6, Ζαρίφης 2, Δαμιανός 7, Τσανάι 7, Αντωνίου 12, Λιόλιος 8, Μπαλωμένος 6