Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παναθηναϊκός – Παγκράτι 97-56

Την ήττα γνώρισε το παιδικό μας τμήμα από τον Παναθηναϊκό με σκορ 97-56.

Οι παίκτες μας έκαναν μια μεγάλη προσπάθεια για ένα ημίχρονο, καταφέρνοντας να μείνουν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-14, ενώ στο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά (44-33), με τις δύο ομάδες να δίνουν επιθετικό ρεσιτάλ.
Δυστυχώς, στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας παραδόθηκε σε έναν ανώτερο αντίπαλο, δεν κατάφερε να ακολουθήσει το τέμπο του Παναθηναϊκού, με το σκορ και τη διαφορά να ανοίγουν σταδιακά, το σκορ στο 30′ να είναι 71-41 και το τελικό 97-56 να σηματοδοτεί την πρώτη ήττα του τμήματός μας στο φετινό πρωτάθλημα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 97-56
Δεκάλεπτα: 18-14, 44-33, 71-41, 97-56
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Κομητάς 2, Κούτρας, Μανάβης 1, Γαλατσίδας 10, Μαραγκουδάκης 17, Παπαγεωργίου 2, Σεργεντάνης 4, Ποντικόπουλος, Χαρίτος 2, Σταμπουλής 15, Σπανάκης 3, Δημητρόπουλος