Ακαδημίες

Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Ακαδημία Αθηνών 79-47

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό μας τμήμα απέναντι στην Ακαδημία Αθηνών, το οποίο επέστρεψε στις νίκες, παραμένοντας ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι παίκτες μας με συνέπεια σε άμυνα και επίθεση, καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι από το ξεκίνημα, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 27-10, ενώ το ημίχρονο στο 46-22. Διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο μέρος, με την ομάδα μας απλά να συντηρεί την υπέρ της διαφορά, με το σκορ στο 30′ να είναι 60-36 και τη νίκη να έρχεται με τελικό σκορ 79-47.

Πρώτος σκόρερ της ομάδας μας ο Σταμπουλής με 20 πόντους, ενώ διψήφιοι ήταν και οι Σεργεντάνης με 14 και Γαλατσίδας με 10.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 79-47
Δεκάλεπτα: 27-10, 46-22, 60-36, 79-47
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γαλατσίδας 10, Δημητρόπουλος 4, Κομητάς 9, Νάκε, Μαραγκουδάκης 8, Μανάβης 3, Ποντικόπουλος 6, Παπαγεωργίου, Χαρίτος 2, Σεργεντάνης 14, Σπανάκης 3, Σταμπουλής 20