Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Ακαδημία Αμπελοκήπων 88-33

Έκτη συνεχόμενη νίκη για το εφηβικό μας τμήμα, που δε δυσκολεύτηκε απέναντι στην Ακαδημία Αμπελοκήπων, της οποίας και επικράτησε με 88-33.

Ο αγώνας δεν σηκώνει ιδιαίτερη κριτική, καθώς η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο με μεγάλη διαφορά (27-4), ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 51-15.
Ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να μην απειλούνται σε κανένα σημείο του αγώνα, φτάνοντας τελικά στην επικράτηση με σκορ 88-33.

Πρώτος σκόρερ ο Σπυρόπουλος με 18 πόντους, για να ακολουθήσουν Μολλάι με 15, Κομψέλης με 12, Μπαλωμένος με 11.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 88-33
Δεκάλεπτα: 27-4, 51-15, 70-24, 88-33
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Μολλάι 15, Καριώτης 5, Τζαβεντ 5, Γιοβάνης 2, Κομψέλης 12, Σπυρόπουλος 18, Τσανάι 6, Ζαρίφης 4, Αντωνίου 5, Δαμιανός 3, Μπραουδάκης 2, Μπαλωμένος 11