Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Ψυχικό – Παγκράτι 82-61

Ήττα με 82-61, για την ομάδα μας από το δυνατό Ψυχικό, σε ένα ματς όπου οι παίκτες μας ήταν ανταγωνιστικοί για 30′, αλλά προδώθηκαν στο τέλος από την κούραση.

Η ομάδα μας δεν άφησε στο πρώτο μέρος το Ψυχικό να ξεφύγει, μένοντας κοντά στο σκορ τόσο στο πρώτο δεκάλεπτο (19-13), όσο και στο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε στο 36-30.
Στην τρίτη περίοδο το σκηνικό ήταν ίδιο μέχρι και το 29ο λεπτό (51-45), σημείο στο οποίο το Ψυχικό έτρεξε επιμέρους 11-2, για να προηγηθεί στο 30′ με 62-47. Η ομάδα μας έμεινε από δυνάμεις στο τελευταίο δεκάλεπτο και δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα με 82-61.

ΨΥΧΙΚΟ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 82-61
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Στρέμπας-Φασόλης
Δεκάλεπτα: 19-13, 36-30, 62-47, 82-61
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Κουκάς 9 (2), Κουφόπουλος 11 (3), Παπανικολάου 9 (1), Πολυτάρχου 14 (3), Μαλέλης 6, Ράιντερ 14, Αθανασούλας 13 (2), Γεωργόπουλος, Μαρίνος 2, Αναγνωστόπουλος, Ιορδάνου 4.
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Καριώτης, Σταυρακούκας 18 (2), Γεωργοπαπαδάκος 4, Γιοβάνης 2, Ταταράκης 3, Ζαρίφης, Χαϊκάλης 2, Σεργεντάνης, Τσουργιάννης 16 (1), Δαμιανός 4, Τζουγκαράκης 12.