Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Γαλάτσι 92-41

Απέναντι στο επίσης αήττητο μέχρι τώρα Γαλάτσι, το εφηβικό μας τμήμα θριάμβευσε, αφού επικράτησε με 92-41, κάνοντας το 7/7, σε μία νίκη-κλειδί για την πρωτιά του ομίλου.

Οι παίκτες μας καθάρισαν το ματς από το ξεκίνημα, δεχόμενοι μόλις 5 πόντους στην πρώτη περίοδο (20-5) και 20 στο ημίχρονο (49-20). Η ομάδα μας συνέχισε με φοβερή άμυνα να χτίζει περαιτέρω τη διαφορά, με το σκορ στο 30ο λεπτό να είναι 68-28, ενώ στο τελευταίο και διαδικαστικού χαρακτήρα, δεκάλεπτο, έφτασε τη διαφορά στο μέγιστο με τη λήξη του παιχνιδιού, επικρατώντας με σκορ 92-41.

Πρώτος σκόρερ οι Αντωνίου και Δαμιανός με 23 έκαστος, ενώ 19 είχε και ο Γιοβάνης.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΓΑΛΑΤΣΙ 92-41
Δεκάλεπτα: 20-5, 49-20, 68-28, 92-41
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Τσανάι, Αντωνίου 23(2), Σπυρόπουλος, Μολλάι 2, Γιοβάνης 19, Σπατούλας 5, Δαμιανός 23(4), Μπαλωμένος 2, Καριώτης 4, Ζαρίφης 9, Λιόλιος 2, Μπραουδάκης 3