Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Προμηθέας 3-1

Νίκη για το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε με 3-1 του Προμηθέα εντός έδρας και ξέφυγε στο +5 από τον δεύτερο στη βαθμολογία Κεραυνό Πετρούπολης.

Η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά δυναμικά, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που δημιουργούσε, με αποτέλεσμα ο Κατωπόδης να κάνει το 0-1 στο 24′ για τον Προμηθέα.
Η ομάδα μας αντέδρασε άμεσα και μόλις 7 λεπτά μετά, ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Αρσένη, με το σκορ αυτό να παραμένει μέχρι και την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας μπήκαν με το ίδιο πάθος και την ίδια δύναμη και στο 65ο λεπτό ο Σακαλής έκανε το 2-1, μετά από ασίστ του Αρσενίου.
Η ομάδα μας συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και ένα λεπτό πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Κωνσταντινίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 3-1 (1-1)
Σκόρερ: 24′ Κατωπόδης / 31′ Αρσενίου, 64′ Σακαλής, 89′ Κωνσταντινίδης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Αθανασίου, Μερετσόλιας (46′ Σακαλής), Κωνσταντινίδης, Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης, Στεργιόπουλος (79′ Ντότσικας (88′ Κρεμόπουλος)), Νάνος (63′ Κοκκινασίδης), Αρσενίου, Ρίζος, Ψωμάς (46′ Νεζίρι)