Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Ποσειδώνας ΑΟΝΨ 90-62

Νίκη για το εφηβικό μας τμήμα, που τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά επιβλήθηκε τελικά του Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού με 90-62.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 18-12 στο δεκάλεπτο και παρότι είχε πολύ καλό ρυθμό στην επίθεση, υστέρησε αρκετά στα αμυντικά καθήκοντά της στη δεύτερη περίοδο και δεν κατάφερε να χτίσει διαφορά ασφαλείας, καθώς προηγήθηκε με το εύθραστο 37-32 στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος, με ένα τρομερό επιθετικό κρεσέντο και επιμέρους σκορ 29-15, η διαφορά εκτοξεύθηκε στο +19(66-47) στο 30ο λεπτό.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τους παίκτες μας να συντηρούν τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα και να επικρατούν τελικά με σκορ 90-62.

Πρώτος σκόρερ ο Δαμιανός με 23 πόντους, ενώ ακολούθησαν Αντωνίου με 20 πόντους και Ζαρίφης με 18 πόντους.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΟΣΕΙΔΨΩΝΑΣ ΑΟΝΨ 90-62
Δεκάλεπτα: 18-12, 37-32, 66-47, 90-62
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ζαρίφης 18, Σταμάτης, Καριώτης 8, Σπυρόπουλος 8, Ποδαράς, Σιδηράς 2, Κομψέλης 3, Σπατούλας, Λιόλιος 7, Αντωνίου 20, Δαμιανός 23, Μπαλωμένος 1