Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Βριλήσσια – Παγκράτι 61-56

Δεν τα κατάφερε το Παιδικό μας τμήμα στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ Βριλλησίων, αφού μετά από κακή εμφάνιση ηττήθηκε με σκορ 61-56.

Η ομάδα μας βρισκόταν σταθερά πίσω σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 15-10, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τα Βριλήσσια να βρίσκονται μπροστά με 5 πόντους (31-26). Στο δεύτερο μέρος, η κακή άμυνα, οι κακές επιλογές στην επίθεση, τα χαμένα ριμπάουντ και τα πολλά λάθη, έφεραν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (46-36) στο 30ο λεπτό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 61-56.

ΒΡΙΛΙΣΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 61-56
Δεκάλεπτα: 15-10, 31-26, 46-36, 61-56
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γαλατσίδας 15, Δημητρόπουλος, Μαραγκουδάκης 2, Σπανάκης 11, Χαρίτος 3, Σταμπουλής 11, Παπαγεωργίου, Κομητάς 14