Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Αστέρας Γλυφάδας 2-0

Ασταμάτητο δείχνει το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, που επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Γλυφάδας και ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο αήττητο και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με 27 βαθμούς.

Η ομάδα μας, παρότι προσπάθησε να δημιούργησει ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 0-0.
Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να πιέζουν, χωρίς να καταφέρνουν να διασπάσουν την άμυνα του Αστέρα, μέχρι και την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.
Η λύτρωση για την ομάδα μας ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με το Νεζίρι να σκοράρει στο 92′ για το 1-0, ενώ λίγα λεπτά μετά και λίγο πριν την ολοκλήρωση του ματς, ο Αρσενίου διπλασίασε τα τέρματα μας, για το τελικό 2-0.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2-0 (0-0)
Σκόρερ: 92′ Νεζίρι, 96′ Αρσενίου / –
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Μερετσόλιας, Ντουρμετάκης, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος (65′ Μαγκρογκίκας), Βασιλειάδης, Στεργιούπολος (93′ Ψωμάς), Σταματίου (70′ Τσιαβος), Αρσενίου, Νεζίρι, Σακαλής (70′ Νάνος)