Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Ολυμπιάδα Παπάγου 67-59

Νίκη για το παιδικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε της Ολυμπιάδας Παπάγου, στο Μετς, με 67-59 και παρέμεινε στη 2η θέση του ομίλου.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος, με την Ολυμπιάδα να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 16-20, αλλά τους παίκτες μας στηριζόμενοι κυρίως στην επίθεση, να περνάνε μπροστά στο ημίχρονο με το εύθραυστο 37-34. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πιο αποτελεσματική αμυντικά και πήρε διψήφια διαφορά στο 30′ (55-45), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο σύλλογο του Παπάγου, κατακτώντας τη νίκη με τελικό σκορ 67-59.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 67-59
Δεκάλεπτα: 16-20, 37-34, 55-45, 67-59
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γαλατσίδας 18, Μάλο, Δημητρόπουλος 2, Χαρίτος, Κομητάς 14 (16ρ), Κούτρας, Μαραγκουδάκης 9, Σπανάκης 1, Σταμπουλής 5, Παπαγεωργίου 7, Ποντικόπουλος 11, Τζεμανάκης