Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Μαρούσι – Παγκράτι 86-74

Ήττα για την ομάδα μας από το πολύ δυνατό Μαρούσι, εκτός έδρας, με σκορ 86-74.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν με 2-10, αλλά το Μαρούσι με σερί 14-0, πήρε το προβάδισμα και έκλεισε το δεκάλεπτο μπροστά με 21-13. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας προδώθηκε από τα “μετόπισθεν” και ενώ επιθετικά τα πήγε καλά, έκλεισε το ημίχρονο πίσω με 49-33.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκορ, παρότι έσφιξαν την άμυνά τους, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 65-50 και την ήττα να έρχεται με τελικό σκορ 86-74.

Πρώτος σκόρερ ο Σταυρακούκας με 34 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο, ενώ διψήφιος ήταν και ο Τσουργιάννης με 16 πόντους.

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 86-74
Διαιτητές: Τσαχάκης-Σπυρόπουλος-Φασόλης
Δεκάλεπτα: 21-13, 49-33, 65-50, 86-74
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Στασινός 21 (3), Παπαγιάννης 20 (3), Ξυδάς 8 (2), Ξύδης 1, Προίσκος 5, Σιδέρης, Μαργέλης 7, Παπαγεωργόπουλος 1, Αρνόκουρος 8, Πάτας, Γκαγκαλούδης 15 (1).
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Καριώτης, Σταυρακούκας 34 (3), Ζαρίφης, Γεωργοπαπαδάκος, Γιοβάνης 2, Χαϊκάλης 7, Τσουργιάννης 16, Δαμιανός 4, Ταταράκης 4, Τζουγκαράκης 7.