Γ’ ΕΠΣΑ: Αίμος Πετρούπολης – Παγκράτι 1-5

Ακάθεκτο συνεχίζει το ποδοσφαιρικό μας τμήμα την ξέφρενη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα, φτάνοντας στη 10η νίκη σε 10 αγώνες, αφού επικράτησε του Αίμου, στην Πετρούπολη, με το ευρύ 1-5.

Η ομάδα μας μπήκε σοβαρή από την αρχή και επέβαλλε το ρυθμό της, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, με τον Αρσενίου να ανοίγει το σκορ στο 5ο λεπτό, το Νάνο στο 22′ να κάνει το 0-2, ενώ στο 30′ ξανά ο Αρσενίου, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το 0-3 του πρώτου μέρους.
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με παρόμοιο τρόπο, με την ομάδα μας να δημιουργεί άμεσα φάσεις προς την αντίπαλη εστία και τον Αρσενίου στο 50′ να κάνει το χατ-τρικ για το 0-4.
Εννέα λεπτά αργότερα, ο Τσιαβος σκόραρε για το 0-5, ενώ στο 82′ η ομάδα της Πετρούπολης μείωσε σε 1-5 με το Μανταλόβα, με το σκορ αυτό να είναι και το τελικό.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-5 (0-3)
Σκόρερ: 82′ Μανταλόβας / 5′-30′-50′ Αρσενίου, 22′ Νάνος, 59′ Τσιαβος
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Μερετσόλιας (52′ Κοκκινασίδης), Μακρογκίκας, Μηνόπουλος (52′ Κωτσης), Βασιλειάδης, Αδάμης (46′ Λαζαρης), Στεργιόπουλος (46′ Μερετσόλιας), Σταματίου, Αρσενίου, Νάνος, Κωνσταντινίδης