Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Κιβωτός του Κόσμου 59-31

Αήττητο παρέμεινε το εφηβικό μας τμήμα, επικρατώντας εύκολα της Κιβωτού με 59-31, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας, όπως μας έχει συνηθίσει, δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους από το ξεκίνημα κιόλας του αγώνα, κρατώντας τους στους 3 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 16-3. Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τα καλάθια να μπαίνουν με το σταγονόμετρο και τη διαφορά να πέφτει σε μονοψήφια επίπεδα (24-15).
Στο δεύτερο μέρος ο χρόνος μοιράστηκε και η ομάδα μας δεν είχε πρόβλημα να διατηρήσει τα ηνία του αγώνα, αφού ανέβασε εκ νέου τη διαφορά στο 30′ (39-25) και δεν δυσκολεύτηκε να κατακτήσει μια ακόμα νίκη, με τελικό σκορ 59-31.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 58-31
Δεκάλεπτα: 16-3, 24-15, 39-25, 58-31
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Δαμιανός 9, Ζαρίφης 6, Αντωνίου 5, Καριώτης 9, Μπαλωμένος 2, Τζαβεντ, Αρκουμάνης 2, Σπατούλας, Σταμάτης 2, Ποδαράς 6, Σπυρόπουλος 8, Μπραουδάκης 9