Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Τρίτων 74-94

Ήττα για την ομάδα μας με 74-94, απέναντι στον δυνατό Τρίτωνα, που αποτελεί ένα εκ των φαβορί για την άνοδο.

Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική και έμεινε κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 21-23, ενώ το ημίχρονο στο 35-43.
Στο δεύτερο μέρος και παρότι η επιθετική συγκομιδή μας ήταν καλή, η κούραση των παικτών μας έφερε κενά στην άμυνα, τα οποία εκμεταλλεύτηκε ο Τρίτωνας, για να περάσει μπροστά στο 30′ με 56-75. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας δεν κατάφερε να πλησιάσει και έτσι γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 74-94.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 74-94
Διαιτητές: Σκαλτσής-Φραγκούλη-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 21-23, 35-43, 56-75, 74-94
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Καριώτης, Σταυρακούκας 17 (1), Ζαρίφης, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Γιοβάνης 2, Χαϊκάλης 14 (2), Τσουργιάννης 21, Δαμιανός 2, Ταταράκης 1, Τζουγκαράκης 9, Τζεμανάκης 1, Μπραουδάκης.
Τρίτων (Μιχελάκος): Καραμαλέγκος 2, Μανοΐλοβιτς 11, Θεοδώρου 13 (3), Αντωνάκης 20 (6), Μάντζαρης 14 (4), Παπαδημητρίου 1, Γκίκας 1, Δρίτσας, Μελισσαράτος 21 (2), Δημάκος 11 (1).