Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Οίακας Ναυπλίου – Παγκράτι 77-122

Μεγάλη σε έκταση νίκη για την ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 77-122 του Οίακα στο Ναύπλιο και έφτασε τις 4 νίκες.

Οι παίκτες μας τα βρήκαν σκούρα στο ξεκίνημα του αγώνα, με το γρήγορο ρυθμό του παιχνιδιού και τις χαλαρές άμυνες να δίνουν την ευκαιρία στον Οίακα να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (20-24). Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας παρότι δεν έσφιξε ιδιαίτερα την άμυνά της, πραγματοποίησε ένα εξωπραγματικό επιθετικό κρεσέντο, πετυχαίνοντας 39 πόντους στην περίοδο, για να κλείσει το ημίχρονο στο +27(36-63).
Οι παίκτες μας, έχοντας βάλει γερές βάσεις για την επικράτηση, συνέχισαν σε παρόμοιο ρυθμό στο δεύτερο μέρος και αύξαναν συνεχώς τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 58-93, ενώ το τελευταίο σφύριγμα, βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει το διπλό, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 77-122.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 77-122
Διαιτητές: Στρέμπας-Αργυρούδης-Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 20-24, 36-63, 58-93, 77-122
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Βαϊβόντα 6, Μ. Καστραντάς 2, Τσάκος 3 (1), Τουρλής 6, Ι. Καστραντάς, Χόρτσας 8 (2), Σκλήκας 7 (2), Τσανίδης, Χαϊδάς 19 (2), Λιάκος, Τσβόροβιτς 26 (2).
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Καριώτης, Σταυρακούκας 36 (2), Ζαρίφης 2, Γεωργοπαπαδάκος 11 (3), Γιοβάνης 8 (1), Χαϊκάλης 20 (2), Τσουργιάννης 19, Δαμιανός 2, Ταταράκης 9, Τζουγκαράκης 10, Τζεμανάκης 2, Μάλο 3 (1).