Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Ελευθερούπολη – Παγκράτι 99-78

Δεν τα κατάφερε το ανδρικό μας τμήμα απέναντι στην πολύ ισχυρή Ελευθερούπολη, γνωρίζοντας την ήττα με 99-78.

Η ομάδα μας ήταν πολύ ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος και κατάφερε να αιφνιδιάσει την Ελευθερούπολη, περνώντας μπροστά με 10-19 στο 5ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι στη συνέχεια αντέδρασαν και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ τους 32-28.
Οι παίκτες μας δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στον ίδιο φρενήρη ρυθμό επιθετικά και στη δεύτερη περίοδο, με τους αντιπάλους μας να το εκμεταλλεύονται και να χτίζουν διψήφια διαφορά στο ημίχρονο, με το σκορ στο 55-42.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας δεν κατάφερε να αντιδράσει, με το σύλλογο της Καβάλας να ανεβάζει σταδιακά το υπέρ του προβάδισμα, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και το +25 (80-55), για να λήξει το παιχνίδι τελικά με σκορ 99-78.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Σταυρακούκας με 26 πόντους, ενώ ακολούθησαν Χαϊκάλης με 20, Τσουργιάννης με 14 και Τζουγκαράκης με 11 πόντους.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 99-78
Διαιτητές: Γερακίνης-Ταρενίδης Κ.-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 32-28, 55-42, 78-55, 99-78
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 17, Ναούμης 8 (2), Γοργόνης 5, Παπαδόπουλος 4, Δ. Ερμείδης, Σκουλίδας 18 (4), Καρακεχαγιάς, Σταμπουλής 4, Π. Ερμείδης 16 (3), Πάτρας 4, Γεωργίου, Τζόρτζεβιτς-Μαρίνκοβιτς 23 (5).
Παγκράτι (Γιαννόπουλος) : Σταυρακούκας 26 (2), Ζαρίφης, Ζαραϊδώνης 4, Γιοβάνης 1, Δαμιανός 2, Χαϊκάλης 20 (2), Τσουργιάννης 14 (1), Καριώτης, Τζουγκαράκης 11.