Γ’ ΕΠΣΑ: Θρίαμβος – Παγκράτι 1-3

Δε σταματάει πουθενά το ποδοσφαιρικό τμήμα του συλλόγου μας, που παραμένει αήττητο, αφού επικράτησε και του Θριάμβου Αθηνών με 1-3, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί στο 17ο λεπτό με γκολ του Αρσένη, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της λίγα λεπτά μετά, με το Στεργιόπουλο στο 30′ να κάνει το 0-2. Ο Θρίαμβος μείωσε στο 40ο λεπτό σε 1-2, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν και στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας συνέχιζαν να πιέζουν, δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν να κλειδώσουν τη νίκη στο 73′ με το Δέυτερο προσωπικό τέρμα του Αρσενίου, που έκανε το 1-3, με το σκορ αυτό να είναι και το τελικό.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-3 (1-2)
Σκόρερ: 40′ Κουλούρης / 17 ‘& 73′ Αρσενίου, 30’ Στεργιόπουλος
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Ακριτίδης): Κελαηδίτης, Μερετσόλιας, Κωνσταντινίδης (70′ Κοκκινασίδης), Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης, Στεργιόπουλος, Νάνος (50′ Ντότσικας), Αρσενίου, Νεζίρι, Ρίζος (75′ Θεοχαρόπουλος.