Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Νίκη Αλίμου 4-1

Δε φαίνεται να σταματάει πουθενά το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, που πέτυχε την 13η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, επικρατώντας αυτή τη φορά επί της Νίκης Αλίμου με 4-1.

Η ομάδα μας δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του αγώνα, είχε καθολική υπεροχή και κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα στο πρώτο μέρος, με το Στεργιόπουλο να κάνει το 1-0 στο 5′, τον Αρσενίου να διπλασιάζει τα τέρματα μας στο 23′ και το Νάνο να πετυχαίνει το τρίτο γκολ της ομάδας μας για το 3-1 του ημιχρόνου (η Νίκη είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 στο 27ο λεπτό).
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες, με τον Αρσενίου να κλείνει με τον καλύτερο τρόπο τον αγώνα, πετυχαίνοντας στο 90′ το 4ο γκολ της ομάδα και 2ο προσωπικό του, για το τελικό 4-1.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ 4-1 (3-1)
Σκόρερ: 5′ Στεργιόπουλος, 21′-89′ Αρσενίου, 43′ Νάνος / 27′ Φοινικόπουλος
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Μερετσόλιας, Κωνσταντινίδης, Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης (55′ Τσιαβος), Στεργιόπουλος (70′ Σακαλής), Νάνος (46′ Σταματίου), Αρσενίου, Κοκκινασίδης (55′ Ακριτίδης), Θεοχαρόπουλος (46′ Λαζαρης)