Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Αμύντας 57-69

Μετά από μια κακή εμφάνιση, η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Αμύντα στο Μετς, με 57-69.

Οι παίκτες μας εγκλωβίστηκαν στην άμυνα της ομάδας του Υμηττού και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 14-18, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 28-38.
Η ομάδα μας δεν κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι, ούτε στο δεύτερο μέρος, με τον Αμύντα να διατηρεί διψήφια διαφορά πόντων (43-54 στο 30′) και να κατακτά εν τέλει τη νίκη, με σκορ 57-69.

Παγκράτι-Αμύντας 57-69
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Σκαλτσής-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 14-18, 28-38, 43-54, 57-69
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Μανιάς, Σταυρακούκας 11 (1), Νίκολιτς 9, Ζαραϊδώνης, Χαϊκάλης 3 (1), Δ. Τσουργιάννης 12 (1), Τζουγκαράκης 10, Α. Τσουργιάννης 12.
Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Έξαρχος, Αβάρε 7 (1), Ζούπας 7, Τοπάλι 4, Σιούντρης, Γκρέκας 8 (1), Βαρδιάνος 7 (1), Κουκουνιάς 3 (1), Γκάτζο 10 (2), Μπέλη 2, Βύρλας 12, Κανονίδης 9 (1).