Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Κόροιβος 61-68

Την ήττα γνώρισε το τμήμα Ανδρών μπάσκετ από τον Κόροιβο, με 61-68, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας έκανε πολύ κακό ξεκίνημα στον αγώνα, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-11 ήδη από τα πρώτα λεπτά, ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε στο 14-23.
Στη δεύτερη περίοδο, η άμυνα μας βελτιώθηκε αισθητά και έτσι καταφέραμε να μειώσουμε στο ημίχρονο σε 31-36.
Στο δεύτερο μέρος και παρότι το αμυντικό κομμάτι συνέχισε να λειτουργεί σωστά, οι παίκτες μας πλήρωσαν την επιθετική δυστοκία και δεν μπόρεσαν να μειώσουν περαιτέρω τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 44-51. Ίδιο μοτίβο είχε και το τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Αμαλιάδας να διατηρεί το υπέρ της προβάδισμα και να αποδρά από το Μετς με τη νίκη και το τελικό σκορ στο 61-68.

Παγκράτι-Κόροιβος Αμαλιάδας 61-68
Διαιτητές: Καλδίρης-Κοντίλης-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 14-23, 31-36, 44-51, 61-68
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Μανιάς, Σταυρακούκας 2, Νίκολιτς 12 (2), Ζαραϊδώνης 4, Χαϊκάλης 11 (1), Δ. Τσουργιάννης 13 (1), Ταταράκης, Τζουγκαράκης 2, Α. Τσουργιάννης 17 (1).
Κόροιβος Αμαλιάδας (Δελέγκος): Παπαρέγκας 19, Μίτροβιτς 6 (1), Καλογερίας, Ναούμης, Μαστρογιαννόπουλος 19 (3), Μιχαλούτσος 9 (1), Μαστόρος 4, Νάνος 2, Τάταρης 9.