Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Καρδίτσα – Παγκράτι 109-64

Βαριά ήττα γνώρισε το τμήμα Ανδρών, από την Καρδίτσα, εκτός έδρας, με τελικό σκορ 109-64.

Η ομάδα της Καρδίτσας είχε την υπεροχή από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, προηγήθηκε με 26-11 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 44-31.
Στο δεύτερο μέρος, η κακή αμυντική αντιμετώπιση των αντιπάλων μας συνεχίστηκε, με τους Θεσσαλούς να ξεφεύγουν με 74-47 στο 30ο λεπτό, ενώ παρόμοιο σκηνικό υπήρχε και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να φεύγει με το “βαρύ” 109-64, από το κλειστό της Καρδίτσας.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 109-64
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Μαραμής-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 26-11, 44-31, 74-47, 109-64
Καρδίτσα (Λιόγας): Γράβας 8 (1), Τσιλούλης 8 (1), Καρράς 10, Κακλαμάνος 20 (6), Σπυριδονίδης 12 (2), Χάλαρης 8, Ντράσκοβιτς 4, Αλεξιάδης 11 (3), Βεργίνης 20 (4), Πεφάνης 8 (1).
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Μανιάς 8, Σταυρακούκας 17 (2), Νίκολιτς 7 (1), Ζαραϊδώνης, Γιοβάνης, Χαϊκάλης 4 (1), Δ. Τσουργιάννης 2, Δαμιανός 3 (1), Ταταράκης, Τζουγκαράκης 8, Καριώτης, Α. Τσουργιάννης 15 (1).