Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Αγρίνιο 87-90

Μετά από ένα μεγάλο ντέρμπι, η ομάδα μας ηττήθηκε στο Μετς με 87-90 από το Αγρίνιο, δυσκολεύοντας την υπόθεση παραμονή για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Οι παίκτες μας μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και με όπλο την επίθεση, προηγήθηκαν με 26-21 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες έδωσαν περισσότερη έμφαση στον αμυντικό τομέα, περιόρισαν τα καλάθια που δέχτηκαν, με το Αγρίνιο να ισοφαρίζει στο ημίχρονο σε 39-39.
Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να γυρίσουν υπέρ τους το παιχνίδι και να προηγηθούν στο 30′ με 58-63, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, το παιχνίδι είχε ακόμα πιο συγκλονιστική τροπή, με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια συχνά χέρια, αλλά την ομάδα μας στο τέλος να μην καταφέρνει να γυρίσει εκ νέου το ματς, με την ήττα να έρχεται τελικά με σκορ 87-90.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΓΡΙΝΙΟ 87-90
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 26-21, 39-39, 58-63, 87-90
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Μανιάς 5 (1), Σταυρακούκας 36 (4), Νίκολιτς 14 (1), Γιοβάνης, Χαϊκάλης 14 (3), Δ. Τσουργιάννης 6, Δαμιανός, Τζουγκαράκης 7, Α. Τσουργιάννης 5.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τσρνιτς 23 (2), Μπαζίνας 10, Τσούκας 3 (1), Μήτσου 6 (1), Κυριλής 3, Κουρουπάκης 11, Μπαλός 10, Νικολαΐδης 14 (2), Γκάτζιος 10 (2).