Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Τυφών 82-25

Μεγάλη νίκη για το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε του Τυφώνα με 82-25 και προκρίθηκε στη Γ’ φάση του πρωταθλήματος, κάνοντας ένα ακόμα βήμα προς την άνοδο.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (17-10) δυσκολεύτηκε η ομάδα μας, η οποία στη συνέχεια πάτησε γκάζι στην επίθεση, αλλά έκλεισε και επιτυχώς και το δρόμο προς το καλάθι, για να προηγηθεί με 38-15 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, το ρεσιτάλ αμυντικής προσήλωσης συνεχίστηκε, με τους παίκτες μας να δέχονται μόλις 3 πόντους στην τρίτη περίοδο, με το σκορ στο 30′ να είναι 60-18.
Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να επικρατεί τελικά με 82-25 και να προκρίνεται στη Γ’ φάση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας πλέον περιμένει να μάθει την Κυριακή(13/03) τον αντίπαλό της από το ζευγάρι Γλυκά Νερά-Φοίβος, τον οποίον θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες, με το νικητή να προβιβάζεται στη Β’ κατηγορία Εφήβων της αγωνιστικής περιόδου 2022-2023.

ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΤΥΦΩΝ 82-25
Δεκάλεπτα: 17-10, 38-15, 60-18, 82-25
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Γιοβάνης 15, Ζαρίφης 13, Παλουσάι 6, Καριώτης 9, Πρινιωτάκης 3, Σπυρόπουλος 5, Δαμιανός 5, Αρκουμάνης 4, Αντωνίου 7, Μπραουδάκης 10, Μπαλωμένος 2, Σταμάτης 3