Μπάσκετ Ανδρών

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Δάφνη Δαφνίου – Παγκράτι 67-80

Η ομάδα μας έφτασε στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αφού μετά το Φίλιππο Βέροιας, επικράτησε και της Δάφνης Δαφνίου με 67-80, εκτός έδρας.

Οι παίκτες μας δυσκολεύτηκαν στο πρώτο μέρος, καθώς βρέθηκαν πίσω στο ξεκίνημα του αγώνα, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 22-15. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας ανέτρεψε την κατάσταση και κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο ημίχρονο με 30-36.
Στο δεύτερο μέρος και παρότι η αμυντική αντιμετώπιση μας δεν ήταν η καλύτερη, κρατήσαμε το υπέρ μας προβάδισμα, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 51-57, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν απειληθήκαμε ουσιαστικά, με τη νίκη να έρχεται τελικά με σκορ 67-80.

Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι 67-80
Διαιτητές: Καραβίτης-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα: 22-15, 30-36, 51-57, 67-80
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Τσορμπατζόγλου 7, Ουαντίντζο-Βλαδίτσης 6, Μπήλιος 11 (1), Κυρίμης, Ρερρές 6 (2), Εξηνταβελώνης 23 (2), Κολτσίδας, Σταϊκόπουλος 2, Κυρίτσης, Σούμαν 12.