Μπάσκετ Ανδρών

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Μαρούσι 76-83

Σε ένα πολύ σημαντικό ματς σχετικά με το μέλλον μας στην κατηγορία, η ομάδα μας πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στο Μαρούσι, γνωρίζοντας την ήττα με 76-83.

Η ομάδα μας παρέμεινε ανταγωνιστική και κοντά στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με όπλο την επίθεσή της. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 20-22, ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 41-45.
Το δεύτερο μέρος είχε παρόμοια εικόνα και παρόμοιο ρυθμό, με τους παίκτες μας να προσπαθούν, αλλά να μην καταφέρνουν να ρίξουν τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να είναι 61-67, ενώ στο τελευταίο και κρισιμότερο δεκάλεπτο, η ομάδα μας παρότι πλησίασε στα τελευταία λεπτά, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αμαρουσίου και ηττήθηκε με 76-83.

Παγκράτι-Μαρούσι 76-83
Διαιτητές: Καλδίρης-Μηλαπίδης-Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-22, 41-45, 61-67, 76-83
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Σταυρακούκας 19 (1), Μανιάς 3 (1), Ζαραϊδώνης 15 (3), Γιοβάνης, Χαϊκάλης 4, Δ. Τσουργιάννης 7, Τζουγκαράκης 16, Α. Τσουργιάννης 12 (1).
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Οικονομόπουλος 9, Δόξας 12 (1), Στασινός 10 (1), Παπαγιάννης 11, Ξυδάς 16 (4), Ξύδης 3 (1), Προίσκος, Κανέλλης, Μαργέλης 4, Παπαγεωργόπουλος 1, Αρνόκουρος, Κωνσταντακόπουλος 17 (4).