Μπάσκετ Ανδρών

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Μεσολόγγι – Παγκράτι 80-65

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο Μεσολόγγι, από την ομώνυμη ομάδα, με 80-65.

Οι παίκτες μας στάθηκαν πολύ καλά στο πρώτο μέρος, καταφέρνοντας να μείνουν κοντά στο σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 22-16, ενώ η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες στο 37-33.
Στο δεύτερο μέρος και μετά το 37-36 του 23ου λεπτού, το Μεσολόγγι με ένα ξέσπασμα ξέφυγε στο σκορ και ανέβασε τη διαφορά στο +17 (65-48) στο 30′. Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα μας δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα με τελικό σκορ 80-65.

Χαρίλαος Τρικούπης-Παγκράτι 80-65