Ποδόσφαιρο
Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Κεραυνός Πετρούπολης 2-1
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2022/05/278490286_5341084535924105_2746261515116450002_n.jpg)
Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, επικρατώντας με 2-1 του Κεραυνού Πετρούπολης.
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, με σουτ του Γκουτσούλη. Στο 66ο λεπτό το αυτογκόλ του Δασκαλάκη έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Αρσενίου λίγο πριν το τελικό σφύριγμα (93΄), πετυχαίνοντας το 2-1.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2-1 (0-1)
Σκόρερ: 66′ Δασκαλάκης (αυτογκολ), 93′ Αρσενίου / 44′ Γκουτσούλης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Νίκος Ακριτίδης): Αθανασίου, Μερετσόλιας (72′ Βασιλειάδης), Μακρογκίκας, Γιούτσος, Λάζαρης, Αδάμης (80′ Ρίζος), Κωνσταντινίδης (80′ Νεζίρης), Νάνος, Αρσενίου, Τσιάβος, Σταθερόπουλος (55′ Σακαλής)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ. (Αλέξης Γκουτσούλας): Δ. Δασκαλάκης, Τασιαδάμης (80′ Χριστόπουλος), Νταντάνης, Γ. Δασκαλάκης, Κωστόπουλος, Κυριάκος, Μπακάλης (70′ Περαμερίτης), Τσαούσης, Κατηφόρης, Γκουτσούλας, Ψύλλας.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)