Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Καβάλα – Παγκράτι 95-67

Δεν κατάφερε να επαναλάβει ό,τι είχε καταφέρει πριν μερικές ημέρες η ομάδα μας, που λύγισε στην έδρα της Καβάλας με 95-67, με τους αντιπάλους μας να παίρνουν προβάδισμα με 2-1 στη σειρά των playout.

Οι αντίπαλοί μας έδειξαν εξ αρχής τα δόντια τους και με ρεσιτάλ ευστοχίας κατάφεραν να προηγηθούν με 31-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες μας να βελτιώνονται αρκετά στο επιθετικό κομμάτι στη δεύτερη περίοδο, μειώνοντας τη διαφορά στο ημίχρονο στο -12 (49-37).
Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο γρήγορο τέμπο και ανέβασαν εκ νέου τη διαφορά σε δυσθεώρητα ύψη, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 76-52 και την τελευταία περίοδο να είναι ουσιαστικά διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα μας να γνωρίζει τελικά την ήττα με 95-67.

Καβάλα-Παγκράτι 95-67
Διαιτητές: Λόρτος-Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης
Δεκάλεπτα: 31-13, 49-37, 76-52, 95-67
Καβάλα (Πενταζίδης): Άρμστεντ 11 (3), Αμπατζάς 6 (1), Ευαγγελίδης 1, Καψαλός 21 (2), Πιεβάλιτσα 2, Πρασίνης 3, Ζαρκαδούλας 14 (1), Ράπτης 22, Δρόσος 5, Αγγελάκος, Οκεκουόγεν 8, Μπανάσας 2.
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Καριώτης, Σταυρακούκας 14 (2), Μανιάς 8 (1), Ζαραϊδώνης, Ζαρίφης 2, Γιοβάνης, Χαϊκάλης 5, Δ. Τσουργιάννης 11 (1), Ταταράκης, Τζουγκαράκης 6, Α. Τσουργιάννης 21 (4).