Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Καβάλα 60-67

Η ομάδα μας πάλεψε, έκανε μια τεράστια προσπάθεια απέναντι στην ποιοτική Καβάλα, αλλά ηττήθηκε με 60-67 στο Μετς και υποβιβάστηκε στη Β’ Εθνική.

Το παιχνίδι πήγε σε χαμηλό ρυθμό στο ξεκίνημά του, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν με το σταγονόμετρο, για να λήξει η πρώτη περίοδος με 9-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες ήταν εκατέρωθεν πιο εύστοχοι, με την Καβάλα να καταφέρνει να πάει στα αποδυτήρια με τη διαφορά στους 5 πόντους (33-38).
Στο δεύτερο μέρος η μεγάλη αστοχία των παικτών μας από τα 6.75 δεν μας επέτρεψε να πλησιάσουμε στο σκορ, με τους αντιπάλους μας να διατηρούν την υπέρ τους διαφορά και το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 48-54. Στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου, η Καβάλα με 0-6 σερί προηγήθηκε με 48-60, όμως οι παίκτες μας αφυπνίστηκαν και μείωσαν σε 60-62 στα 3’43” πριν το φινάλε, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή, αφού δεν βρήκαν σκορ στις τελευταίες επιθέσεις, με την Καβάλα να παίρνει τελικά τη νίκη με 60-67 και να κερδίζει τη σειρά των playout με 3-1, οδηγώντας το σύλλογό μας στη Β’ Εθνική Κατηγορία.

Παγκράτι-Καβάλα 60-67