ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΑ: Πετράλωνα-Παγκράτι 1-0

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τη φετινή αγωνιστική περίοδο το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, που ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 1-0 από τα Πετράλωνα, για την πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι κυανέρυθροι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-0, χάρη σε μία εκτέλεση φάουλ του Φιλιππάτου από πλάγια θέση στο 47ο λεπτό. Η ομάδα

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-0 (0-0)
Σκόρερ: 47′ Φιλιππάτος / –
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Παύλοβιτς): Σέργης, Παναγιωτόπουλος, Θεοδώρου, Βολικάκης, Μαγαλιός, Δανάς (75′ Δρυμωνίτης), Πανταζής (61′ Λιακόπουλος), Κακάζης, Βολονάκης, Φιλιππάτος, Ντανίκας (81′ Τζανές)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Ακριτίδης): Αβαγιανός, Παππάς (60′ Νάνος), Π. Κωνσταντινίδης, Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης, Ακριτίδης, Εξακοίλης (81′ Κοντογιάννης), Ρίζος (60′ Θεοχαρόπουλος), Νεζίρι (46′ Α. Κωνσταντινίδης), Καλαρίτης (73′ Σακαλής).