A2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Μελίσσια 66-44

Ξεκίνημα στη σεζόν με νίκη το Εφηβικό τμήμα, το οποίο δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην ομάδα των Μελισσίων, της οποία και επικράτησε με 66-44, στο κλειστό του Μετς.

Οι παίκτες μας δυσκολεύτηκαν ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (17-10), αφού στη συνέχεια άνοιξαν το ρυθμό επιθετικά και κατάφεραν να προηγηθούν με +23 (41-18) στο ημίχρονο.
Η αμυντική μας κυρίως δυσλειτουργία στην τρίτη περίοδο, επέτρεψε στους αντιπάλους να μειώσουν τη διαφορά στο 30′ με το σκορ στο 52-39, όμως η ομάδα μας δεν απειλήθηκε ποτέ ουσιαστικά, αφού δέχτηκε μόλις 5 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο, για να κατακτήσει τελικά τη νίκη με σκορ 66-44.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 66-44
Δεκάλεπτα: 17-10, 41-18, 52-39, 66-44
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος, Γαλατσίδας 22(6), Σπατούλας, Πρινιωτάκης 2, Χαρίτος, Σταμάτης 2, Καριώτης 20(1), Μπραουδάκης 8, Χρυσοφάκης 3, Μπουφίδης 9(1), Τζαβεντ, Μπόζγκο