Β’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Κένταυρος Βριλησσίων 1-9

Μεγάλη σε έκταση ήττα με 1-9 για την ομάδα μας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, απέναντι στον Κένταυρο Βριλησσίων, ο οποίος αποτελεί ένα εκ των φαβορί για την άνοδο.

Στο πρώτο μέρος, τίποτα δεν προμήνυε αυτό που θα ακολουθούσε, με τον Κένταυρο να κάνει το 0-1 στο 10ο λεπτό, σκορ που παρέμεινε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα μας έκανε άσχημη εμφάνιση, ειδικά στο αμυντικό κομμάτι και δέχθηκε 8 γκολ, με τον Ακριτίδη να μείωνει απλά στις καθυστερήσεις, για το τελικό 1-9.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 1-9 (0-1)
Σκόρερ: 90′ Ακριτίδης / 10′ Τσαντήλας, 52′-62′-70′ Γκούγκας, 53′-59′-82′ Μπρίλης, 60′-80′ Δέτσης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Κελαϊδίτης, Ντουρμετάκης (66′ Κοντογιάννης), Κωνσταντινίδης Γ., Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Αδάμης, Νάνος, Εξακρίδης (61′ Κωνσταντινίδης Α.), Ρίζος, Νεζίρι (61′ Πάλλας), Καλαρίτης (69′ Ακριτίδης).
ΚΈΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΊΩΝ: Τικταπανίδης, Μπεκιάρης (67′ Μανίκας Β.), Ταουζής, Σταυρόπουλος (59′ Αργυρόπουλος), Γεωργουδάκης(46′ Γκούγκας), Φελέκης (67′ Κουλιούρης), Μανίκας Ν., Γεωργιτζόγλου, Τσαντήλας (59′ Δέτσης), Μπαλατσούρας, Μπρίλης.