Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Παναθηναϊκός 64-61

Μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα, το τμήμα Παίδων πήρε μια μεγάλης σημασίας νίκη με 64-61 απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, με καμία από τις δύο ομάδες να μην καταφέρνει να πάρει διαφορά ασφαλείας. Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις ομάδες στο 16-17, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 29-32. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας πάτησαν γκάζι στην επίθεση και κατάφεραν στο 30′ να προσπεράσουν με 48-46, ενώ η ψυχωμένη εμφάνιση και το πάθος της ομάδας μας συνεχίστηκε και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το ροζ φύλλο να έρχεται τελικά απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, με σκορ 64-61.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 64-61
Δεκάλεπτα: 16-17, 29-32, 48-46, 64-61
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι, Μάλο 15, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 15(2), Γερογιάννης 5(1), Λατίφης 14(1), Οικονομίδης, Τζεμανάκης 10(2)(11ρ), Ντότση 4, Θάνος 1, Γαλάνης, Τσώλης