Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Δάφνη 60-56

Νίκη με 60-56 για το τμήμα Εφήβων, μετά από ένα πολύ δύσκολο αγώνα με τη Δάφνη στο Μετς.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε αρκετά στο συγκεκριμένο παιχνίδι, με τη Δάφνη να βάζει δύσκολα στους παίκτες μας, ειδικά στο πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 13-13 και το ημίχρονο με 27-23. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας κατάφεραν μέσα από την άμυνά τους να πάρουν μια μικρή διαφορά και προηγήθηκαν με 43-36 στο 30ο λεπτό, καταφέρνοντας, παρά την πίεση της Δάφνης στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο οποίο πέτυχε 20 πόντους, να πάρουν τη νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα με 60-56.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΑΦΝΗ 60-56
Δεκάλεπτα: 13-13, 27-23, 43-36, 60-56
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 7(1), Γαλατσίδας 6, Σπατουλας, Πρινιωτάκης 8(2), Χαρίτος 6(2), Τσατσαράκης, Σταμάτης 6, Καριώτης 14(3), Μπραουδάκης 11(3), Χρυσοφάκης, Μπουφίδης 2, Τζαβεντ