A2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Αιγάλεω 58-51

Αήττητο παρέμεινε το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε του Αιγάλεω με 58-51 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον όμιλο.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καθόλου καλά στο παρκέ, με το Αιγάλεω να αιφνιδιάζει και να προηγείται με 10-20 στο πρώτο δεκάλεπτο.
Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες μας αφυπνίστηκαν και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο ημίχρονο, το οποίο έληξε με 23-25.
Στο δεύτερο μέρος, με όπλο κυρίως την άμυνα, η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο παιχνίδι, με το σκορ στο 30′ να είναι 40-37, ενώ η συγκέντρωση και οι σωστές επιλογές του τελευταίου δεκαλέπτου, έφεραν τη νίκη με τελικό σκορ 58-51.

Παγκράτι-Αιγάλεω 58-51
Δεκάλεπτα: 10-20, 23-25, 40-37, 58-51
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 8(1), Γαλατσίδας 18(3), Δημητρόπουλος 7, Σπατούλας 1, Παλουσάι 1, Χαρίτος, Σταμάτης 5, Καριώτης 9(1), Μπραουδάκης 9(1), Τζαβεντ, Μπουφίδης, Μπόζγκο