Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ηλυσιακός – Παγκράτι 75-80

Αήττητο παρέμεινε το τμήμα Ανδρών, καθώς επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι επί του Ηλυσιακού με 75-80, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας με όπλο την επίθεσή της κατάφερε να προηγηθεί με 18-23 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο ημίχρονο διατήρησε μια μικρή διαφορά, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 40-44. Οι χαλαρές άμυνες συνεχίστηκαν και στο δεύτερο μέρος, με τον Ηλυσιακό να καταφέρνει να παραμείνει κοντά στο σκορ στο 30′ (58-61). Στην τελευταία περίοδο το σκηνικό παρέμεινε ίδιο, με το Παγκράτι να κρατάει το προβάδισμα μέχρι τέλους και να παίρνει τη νίκη με 75-80.

Ηλυσιακός – Παγκράτι 75-80
Διαιτητές : Αναστασίου-Αντωνιάδης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα : 18-23, 40-44, 58-61, 75-80
Ηλυσιακός (Σταθούλης) : Δοξάκης 7 (1), Γραμματίκας 10 (2), Φώτσης 8 (1), Κουτσοκώστας 7, Θεοδωρίτσης 16 (2), Κωστόπουλος 9 (3), Στασινόπουλος 6, Αϊβαζίδης  9 (1).
Παγκράτι (Γιαννόπουλος) : Στογιάνοβιτς 14 (1), Κουμπούρας 27 (4), Πολέμης 6 (1), Αγγελόπουλος 5, Κοντραφούρης 12, Ζαρίφης 5, Πιτούλης 3 (1), Ντιαλό 8, Τριανταφύλλου