Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Παγκράτι – Αίολος Αγυιάς 80-65

Το απόλυτο 4/4 έκανε η ομάδα μας, η οποία επικράτησε του Αιόλου Αγυιάς με 80-65 και πλέον στρέφει την προσοχή της στο ντέρμπι κορυφής με το Μίλωνα.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 18-14, αφού στη συνέχεια με τρομερή αμυντική λειτουργία, κατάφερε να πάρει μια διαφορά 16 πόντων (38-22) στο ημίχρονο του αγώνα.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας βασίστηκαν περισσότερο στις επιθετικές τους αρετές και αύξησαν περαιτέρω τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 66-46.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας έκανε απλά συντήρηση και κατέκτησε τη νίκη με τελικό σκορ 80-65.

Παγκράτι-Αίολος Αγυιάς 80-65
Διαιτητές: Αγγελής-Καραμπιτσάκος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 18-14, 38-22, 66-46, 80-65
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Στογιάνοβιτς 6, Κουμπούρας 19 (3), Πολέμης 9 (1), Αγγελόπουλος 13 (3), Κουκιαδάκης, Κοντραφούρης 6, Ζαρίφης 10, Πιτούλης 9, Βασιλειάδης, Ντιαλλό 8, Τριανταφύλλου, Καριώτης.
Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Πλώτας 17 (1), Γιαννικόπουλος 3, Νιφόρας 10 (1), Θανόπουλος 6 (2), Παπαφωτίου, Γκάτζιος 5 (1), , Μπαλής, Δ. Λυμπέρης 14 (4), Γοργότσης 2